זימון עובד לשיחת שימוע בחופשת מחלה

במקרים רבים בוחר המעסיק לזמן את העובד לשיחת שימוע במהלך שהות העובד בחופשת מחלה. האם המעסיק נוקט כדין במהלך זה?

בהקשר זה, נפנה לסעיף 4א’ לחוק דמי מחלה תשל”ו-1976, אשר עניינו ב”פיטורים בתקופת הזכאות לדמי מחלה”, ובו נקבע כי “(א) מעסיק לא יפטר עובד שנעדר מעבודתו עקב מחלתו, במהלך תקופת הזכאות לדמי מחלה הצבורה לו לפי חוק זה או לפי הסכם  קיבוצי, וזאת עד לתקופת הזכאות המקסימלית לפי סעיף 4”.

ודוק – סעיף 4א’ לחוק דמי מחלה הוסף בתיקון מס’ 3 לחוק, כאשר בהצעת החוק צוין במפורש כי “אין בתיקון המוצע כשלעצמו כדי להשליך על המועד לעריכת שימוע לעובד שנעדר מעבודתו עקב מחלה לגבי כוונת המעביד לפטר אותו, או כדי לקבוע את המועד שמותר למעביד להודיע על כוונתו לפטר את עובדו”.

דהיינו, חוק דמי מחלה קובע כי אין לפטר עובד בתקופת מחלה, ותקופת ההעסקה עצמה צריכה להימשך עד למיצוי ימי המחלה בתשלום. אולם, מעסיק יכול להודיע לעובד על כוונתו לפטר אותו בתקופת מחלה, והוראת החוק אינה דנה באיסור להזמין עובד לשימוע בטרם קבלת החלטה על סיום העסקתו, ובמהלך היותו בחופשת מחלה. זאת, כמובן, כל עוד השימוע עצמו לא נערך במהלך תקופת המחלה.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או חוות דעת כלשהי

עורך דין דניאל קליין עוסק בדיני עבודה כתחום עיקרי תוך ייצוג עובדים בבית הדין לעבודה תוך שמירה מלאה על זכויות

צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ

טלפון משרד: 03-7908035

נייד: 0542-272747

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Buttonצלצלו עכשיו !
נגישות