האם העובד התפטר או פוטר?

לא אחת מגיעה לבית הדין לעבודה מחלוקת לפיה לא ברור האם העובד התפטר או שמא פוטר מעבודתו?

בסעיף 40 לפסק הדין שניתן ביום 24/6/18 בע”ע (ארצי) 27068-05-16 GEBRE  EYASU  MESKKEL – בית אבות שלמה המלך בע”מ (פורסם בנבו), נקבע כי:

“המבחן שנקבע בפסיקה לצורך קביעה אם לפנינו פיטורים או התפטרות הוא “האם במכלול הנסיבות הגיעו היחסים בין הצדדים לידי גמר, כתוצאה מביטולם על ידי המעביד או על ידי העובד” (ע”ע (ארצי) 256/08 מחמד בשיר קוקא – יוסי שוורץ [פורסם בנבו] (13.2.11)), כאשר “השאלה אינה מי גרם לביטול החוזה, מי הפר את החוזה, אלא מי ‘ביטל’ את החוזה… המשותף לשניים – פיטורים והתפטרות – הוא בכוונה ברורה וחד משמעית להביא את היחסים החוזיים, יחסי עובד-מעביד, לידי סיים” (דב”ע (ארצי) שם/3-116  שלום סלמה – מדינת ישראל, [פורסם בנבו] פד”ע יב 375 (1981)). עוד נקבע כי הודעת פיטורים או התפטרות חייבת להיות ברורה, חד משמעית ומפורשת, ויכולה להינתן בין בכתב, בין בעל פה ובין בהתנהגות (בג”צ 566/76 אלקו חרושת אלקטרו-מכנית ישראלית בע”מ נ’ בית הדין הארצי לעבודה, פ”ד לא(2) 197 (1977); דב”ע (ארצי) לה/3-85 עיריית כפר סבא – יעקב כהן, [פורסם בנבו] פד”ע ז’ 175 (1975); ע”ע (ארצי) 137/08 מטין אילינדז – פרידמן חכשורי חברה להנדסה ולבנין בע”מ [פורסם בנבו] (22.8.10)). (ההדגשות אינו במקור – ד.י)”

בהתאם לאמור לעיל, כל מקרה ייבחן על פי נסיבותיו.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או חוות דעת כלשהי

עורך דין דניאל קליין עוסק בדיני עבודה

ניתן ליצור קשר בטלפון: 0542-27-27-47

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Buttonצלצלו עכשיו !
נגישות